Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Praca magisterska- porady, triki, podpowiedzi

 

Ten akapit przeznaczony jest głównie dla studentów ale również dla tych którzy podchodząc do edytora tekstów chcieliby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw komputera nie gryząc przy tym paznokci. Nie będę się skupiał nad merytorycznymi aspektami pracy, pozostawiając sobie tylko uwagi techniczne, które mogą pomóc w efektywnym pisaniu i edytowaniu pracy.

Jak rozpocząć ustawienia dokumentów w pracy magisterskiej?

Jak zacząć- Pamiętaj że dobre rozplanowanie to podstawa. Określ czy praca będzie drukowana jedno czy dwustronnie. Określ jakie będą marginesy pracy. Pamiętaj o marginesie na oprawę. Zastanów się jak będzie wyglądała numeracja stron. Właściwa edycja pozwala na późniejsze korekty bez dodatkowych utrudnień.

Jak ustawić marginesy w pracy magisterskiej?

Jak ustawić numerację stron w pracy?

Marginesy pracy, numeracja - Do druku jednostronnego używamy z reguły marginesów 2,5 cm, pamiętając o tym aby w opcjach zaznaczyć margines na oprawę. W przypadku druku dwustronnego musimy w opcjach zaznaczyć marginesy lustrzane. Spowoduje to akcję w której większy margines na oprawę będzie naprzemiennie raz z lewej raz z prawej strony. Pamiętajmy że w przypadku druku dwustronnego musimy zacząć druk od stron nieparzystych w przeciwnym razie marginesy na oprawę znajdą się po niewłaściwej stronie. Korzystając z numeracji stron pamiętajmy że w przypadku druku dwustronnego musimy zaznaczyć opcję aby numer strony raz był po lewo a raz po prawo. Kiedy chcemy pozostawić wybrane strony puste bez numeru strony pamiętajmy że do tego służy opcja podziału sekcji. Czasami łatwiej jest wstawić pole tekstowe zasłaniające numer strony ale jest to nieprofesjonalne i może spowodować utrudnienia w późniejszej edycji.

Jaki powinien być zrobiony spis treści w pracy?

Spis treści powinien być zrobiony automatycznie. To pozwoli na bieżąco kontrolować zmieniające się podczas korekty strony i sprawi że po aktualizacji spisu numery stron będą poprawne.

Co zrobić gdy brakuje umiejętności technicznych do napisania pracy?

Co zrobić kiedy nie mam wystarczającej wiedzy do napisania pracy: Ksero-Hydra organizuje szkolenia z zakresu przygotowania pracy do wydruku. Szkolenie takie jest bezpłatne (termin do uzgodnienia tel 507 47 48 68)

Ogólne

Jak wysłać plik do druku?

Plik do druku można wysłać do na adres mailowy, przynieść na pamięci USB, lub udostępnić link na dysku internetowym

Polityka dotycząca plików cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?